X
تبلیغات
رایتل

کِم سِنتر

پوشاک و پلیمرها


با نگاهی گذرا به این صفحه خواهید دید که ‌اگر پلیمرها نبودند شما به هیچ وجه لباسی نداشتید. پلیمرهایی که در تولید پوشاک مصرف می‌شوند، می‌توانند از مواد گیاهی، مصنوعی و یا حتی از پروتئین‌هایی مانند ابریشم و پشم باشند. نقطه‌ی مشترک اکثر این پلیمرها این است که همگی الیاف هستند.


اول از همه، این شلوار‌های جین‌ و تی‌شرت‌ها را درنظر بگیرید که ‌از کتان بافته می‌شوند. بیشتر کتان سلولز است.


ژاکت‌هایی مثل اینها می‌توانند از پشم تهیه شوند که پروتئینی به نام کراتین است. ضمناً مو و ناخن‌های شما نیز از آن درست شده‌اند. ژاکت‌ها همچنین می‌توانند از آکریلیک‌هایی مانند پلی‌آکریلونیتریل یا ابریشم مصنوعی (ریون) ساخته شوند.


جوراب‌ها از پلیمرهای مشابه با پلیمرهایی که در ژاکت‌ها به کار می‌روند ساخته می‌شوند. به‌ علاوه شما پلیمرهایی مانند نایلون و کتان که‌ از سلولز ساخته می‌شوند را در آنها خواهید دید. همچنین برای جلوگیری از پایین آمدن جوراب‌ها، برخی اوقات از مقدار کمی ‌اسپاندکس استفاده می‌کنند.

‌اسپاندکس یک نوع خاص از پلی یورتان است که قابلیت کششی زیادی دارد. همچنین اسپاندکس در لباس دوچرخه سواری، لباس شنا و دیگر لباس‌های کششی استفاده می‌شود.


اینها نمونه‌هایی از لباس‌هایی با مدل‌های قدیمی‌ هستند که بچه‌های کم سن و سال این لباس‌ها را خیلی دوست دارند. این نوع پوشاک غالباً از پلی استر ساخته می‌شوند.

توجه کنید که همه لباس‌ها در اینجا از پلیمرهای به شکل  الیاف ساخته شده‌اند.


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)